Miejsca Pamięci UMK Aktualnosci

GRA MIEJSKA „PRZYWRACANIE PAMIĘCI MIEJSCOM”

Na terenie Torunia znajdują się liczne miejsca pamięci, każdego dnia są one niemymi świadkami zauroczeń, wzruszeń i waśni kolejnych pokoleń tymczasowych i stałych mieszkańców Grodu Kopernika. Aby umożliwić toruńskim miejscom (nie)pamięci zabranie głosu i opowiedzenie własnej historii wejść do Gry. W tym celu zbierz 6-osobowy zespół lub zgłoś się sam (drużynę dla Ciebie znajdziemy OSOBIŚCIE) i 7. czerwca o godz. 11.00 przybądź pod Pomnik Mikołaja Kopernika (Rynek Staromiejski), aby odbyć niepowtarzalną podróż w czasie i zmagać się z punktowanymi zadaniami przygotowanymi dla Ciebie na terenie toruńskiej Starówki. Po jego wykonaniu – bez względu na rezultat – Ty i Twoja Drużyna otrzymacie wskazówkę, która umożliwi lokalizację kolejnego punktu/miejsca pamięci na trasie gry.

Odnajdując toruńskie miejsca (nie)pamięci poczuj klimat Grodu Kopernika towarzyszący minionym dekadom. Po prostu na chwile przenieś się w czasie, aby zakosztować życia, któremu obca była wszechobecna współcześnie cyfryzacja. O zwycięstwie w Grze decyduje liczba zgromadzonych punktów oraz czas przebycia jej trasy. Zgłoszenia do Gry przyjmowane są za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/11_hD59L3HypIevkZWJg4orNyBu2m17Qp1_LJytkp6sQ/viewform?usp=send_form,

od dnia 20.05.2014 roku od godz. 12:00
do dnia 06.06.2014 roku do godz. 23:59 (włącznie).

Gra Miejska „Przywracanie pamięci Miejscom” jest integralną częścią projektu „Przywracanie Pamięci Miastu”, realizowanego przez Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie z Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski i dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem gry miejskiej

Konkurs literacki „PRZYWRACANIE PAMIĘCI MIEJSCOM”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim „Przywracanie pamięci miejscom”. Aby to zrobić wystarczy mieć ukończone trzynaście lat i w terminie od 10. maja 2014 roku do 10. lipca 2014 roku (włącznie) zgłosić dowolny tekst literacki(m.in. wiersz, esej, opowiadanie, komik, itp.)związany z (zainspirowany) przynajmniej jednym wybranym przez autora toruńskim miejscem pamięci.

Gra Miejska – Studenci wobec miejsc (nie)pamięci.

Gra miejska „Studenci wobec miejsc (nie)pamięci UMK odbyła się w Collegium Maius, ul. Fosa Staromiejska 3 dnia 08.06.2012 o godzinie 12:00. Rejestracja przebiegła drogą internetową a szczegółowe informacje znalazły się na Facebooku.